FORSIDE
OM ADVOKATFIRMAET
ARBEJDSOMRÅDER
FORRETNINGSBETINGELSER
PERSONDATA
MEDARBEJDERE
KONTAKT
JPC ADMINISTRATION APS

Logo
 
 

Jurister
 
Jacob Christoffersen
 
Advokat (L) Jacob Poul Christoffersen, f. 1968.

Uddannelse: Cand.jur. fra Københavns Universitet i 1995. Advokatbestalling 1998.

Specialer: Erhvervsret (kontrakter, stiftelse af selskaber, virksomhedsoverdragelse m.v.), generationsskifte, køb og salg af fast ejendom, inkasso, realkreditinkasso, retssager, insolvens (konkurser, rekonstruktion), ansættelsesret, bestyrelsesarbejde.
Sidder i flere bestyrelser og fonde.

Telefon: 64 81 11 71
Mobiltelefon: 20 21 33 86
E-mail: jacob@adv-jc.dk
 
 
Sabrina Sommer
 
Advokatfuldmægtig Sabrina Sommer

Uddannelse: Cand.jur. fra Syddansk Universitet i 2018.

Specialer: Køb og salg af fast ejendom, selskabsret, bankjura, strafferet, familieret.

Telefon: 64 81 11 71
E-mail: sabrina@adv-jc.dk
 
 
Jacob Emil Christoffersen
 
Juridisk rådgiver Jacob Emil Christoffersen, f. 1935.

Uddannelse: Cand.jur. fra Københavns Universitet. Advokatbestalling 1965, deponeret advokatbestalling 2010.

Specialer: Køb og salg af fast ejendom, dødsboer, generationsskifte, bestyrelsesarbejde.

Telefon: 64 81 11 71
E-mail: jacob@adv-jc.dk
 


Administrativt personale
 
Jeanette Sørensen
 
Advokatsekretær Jeanette Sørensen

Specialer: Inkasso, debitorstyring, dødsboer, tvangsauktioner, testamenter, ægtepagter, lejeret, retssager, bodelingsoverenskomster, bogføring.

Direkte telefon: 63 81 42 08
E-mail: jeanette@adv-jc.dk
 
 
Ingelise Olsen
 
Advokatsekretær Ingelise Olsen

Specialer: Tvangsauktioner, mortifikationer, rekonstruktioner/konkursboer, handler, retssager, inkasso, testamenter samt hegn- og skelforretninger.

Direkte telefon: 63 81 42 09
E-mail: ingelise@adv-jc.dk
 
 
Lotte Jørgensen
 
Ejendomsadministrator/bogholder/advokatsekretær Lotte Jørgensen

Specialer: Erhvervslejemål, boliglejemål, bogholderi, administration og ejendomshandler.

Direkte telefon: 63 81 42 18
E-mail: lotte@adv-jc.dk
 
 
Louise Hvid Nielsen
 
Ejendomsadministrator/bogholder Louise Hvid Nielsen

Specialer: Bogholderi og administration.

Direkte telefon: 63 81 42 16
E-mail: louise@adv-jc.dk
 

  Adelgade 90   |   5400 Bogense   |   Telefon: 64 81 11 71   |   Fax: 64 81 25 71   |   E-mail: jacob@adv-jc.dk